АНАЛІЗ РЕПРОДУКТИВНОЇ ФУНКЦІЇ У ЖІНОК З ЛЕЙОМІОМОЮ МАТКИ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.1(41).2018.171263Ключові слова:
лейоміома матки, міомектомія, перистальтика матки, неплідністьАнотація
Лейоміома матки – поширене захворювання жіночої статевої сфери, що негативно впливає на здоров’я жінки.
Метою роботи став аналіз репродуктивної функції у жінок з лейоміомою матки, а також у жінок після консервативної міомектомії.
Матеріали та методи досліджень. В дослідженні приймали участь 61 пацієнтка з ЛМ, які були безплідними не менше ніж 24 місяці – 1 група. Пацієнтки 2 групи – жінки з ЛМ, які планували вагітність – 63 пацієнтки. Контрольну групу склали 36 здорових жінок, що також планували вагітність. Пацієнткам було проведено аналіз скоротливої функції матки та оцінено можливість запліднення. Частці пацієнток було виконано міомектомію. Було проведене спостереження за частотою настання вагітності та її перебігом.
Результати дослідження та їх обговорення. Після проведення аналізу скоротливої функції матки, пацієнтки першої групи в яких критерій можливості запліднення оцінений як несприятливий (n - 49) були розподілені на 2 підгрупи. Підгрупа 1a – жінки яким була виконана міомектомія n - 26 (42,6%), та група 1b – жінки які обрали вичікувальну тактику n – 23 (37,7%). Пацієнти другої групи (n – 63) були розподілені на дві підгрупи: підгрупа 2a – 27 (42,9%) жінок в яких критерій можливості запліднення оцінений як несприятливий та група 2b – 36 (57,1%) жінок з непорушеною перистальтикою матки. Зважаючи на те, що жінки другої групи не страждали на безпліддя, а тільки планували вагітність, з метою подальшого порівняння з групою 1 була використана вичікувальна тактика. Було проведене спостереження за частотою настання вагітності, її перебігом та особливостями пологорозрішення у досліджуваних жінок. Найбільша частота вагітностей була у КГ – 80,6% (p<0,05). Найменша частота була очікувано у групі 2а та 1b, де була обрана вичікувальна тактика на тлі порушення перистальтики матки (p<0,05). У групі 1а після проведення міомектомії відсоток жінок які завагітніли (65,3%) наблизився до КГ та групи 2b без порушення скоротливої функції матки.
Висновки. У жінок з ЛМ та порушенням перистальтики матки, вдалося знизити частоту неплідності в 1,53 разу, шляхом міомектомії. При цьому перебіг вагітності та пологів у жінок після органозберігаючого лікування ЛМ не супроводжувався суттєвим погіршенням в порівнянні з КГ, а також з основними групами без лікування. І навпаки в групі з лейоміомою матки без порушення перистальтики 75% жінок завагітніли уникаючи невиправданих оперативних втручань.
Посилання
Авраменко Н. В. Сучасні погляди репродуктолога на етіопатогенез і лікування лейоміоми матки / Н. В. Авраменко, Д. Є. Барковський, О. В. Кабаченко, Д. В. Лецин // Запорож. мед. журн. – 2017. – Т. 19, 1 3. – С. 381 – 386.
Вдовиченко Ю.П. Лейоміома матки: етіопатогенез, профілактика, діагностика та лікування / Ю.П. Вдовиченко О.В. Голяновський, В.І. Лопушин // Здоровье женщины. – 2012. – 13(69). – С. 52–61.
Веропотвелян, П.М. Міома матки – сучасні погляди на етіопатогенез та методи лікування / П.М. Веропотвелян, М.П. Веропотвелян, П.С. Горук, Н. М. Кучер // Педіатрія, акушерство та гінекологія. – 2010. – 12. – С. 83–91.
Іванюта, С.О. Дискусійні питання ендохірургії в жінок репродуктивного віку / С.О. Іванюта, Л.І. Іванюта // Здоровье женщины. – 2010. – 1 6. – С. 55–57.
Камінський В.В. Сучасні принципи органозберігаючого лікування жінок з лейоміомою матки: методичні рекомендації затверджені МОЗ України / В. В. Камінський, В. О. Потапов, М. В. Медведєв. – Дніпропетровськ, 2012. – 32 с.
Корнацька А. Г. Нові погляди на лікування лейоміоми матки в жінок репродуктивного віку / А. Г. Корнацька, О. О. Ревенько, І. С. Колесніченко, та ін. // Репродуктивна ендокринологія. – 2017. - No4 (36). – С. 82-85.
Пат. 98911 Україна, МКИ в/15. Спосіб оцінки впливу інтрамуральної лейоміоми матки на можливість запліднення / О.О. Алексенко, Л.Є. Медведєва, М.В. Медведєв // Заявка.- u201412985; заявл. 14.12.2014; опубл. 12.05.2015, бюл.No9.патент на корисну модель No 98911. 12.05.2015, бюл. No 9.
Савельева, Т.М. Эндоскопическая миомэктомия: за и против / Т.М. Савельева, М.А. Курцев, В.Г. Браусенко и др. // Вопросы гинекологии, акушерства и перинатологии. – 2007. – No6 (1). – С. 57–60.
Татарчук Т.Ф. Лейомиома матки. Современные принципы лечения / Т.Ф. Татарчук // Зростай, малюк! – 2009. – No22–23. – С. 1–24.
Buek J. Management options for uterine fibroid tumors // Amer. Fam. Physician. - 2007. - V.75, No10. - P. 1452-1453.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 О. О. АЛЕКСЕНКО, М. В. МЕДВЕДЄВ
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.