ШЛЯХИ ЗНИЖЕННЯ АКУШЕРСЬКОЇ ПАТОЛОГІЇ ЗА РАХУНОК ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМИ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ У ВАГІТНИХ ЖІНОК В УМОВАХ ЖІНОЧОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.1(41).2018.171516Ключові слова:
вагітність, фізична реабілітація, профілактика, домінанта вагітності та пологів, акушерські ускладненняАнотація
Мета дослідження: розроблення та впровадження комплексної програми фізичної реабілітації для вагітних з фізіологічним перебігом для застосування в умовах жіночої консультації.
Матеріал і методи дослідження. Проведено ретроспективний аналіз перебігу вагітності, пологів і перинатальних ускладнень у 150 вагітних, яких розподілили на дві групи в залежності від виду програми підготовки до пологів та фізичної реабілітації, яку відвідували вагітні.
Результати дослідження та їх обговорення. Встановлено, що у вагітних жінок, які систематично відвідують заняття з психопрофілактичної підготовки до пологів з фізичною реабілітацією були відсутні такі ускладнення, як загроза переривання вагітності, передлежання плаценти. плацентарна дисфункція, дистрес плода. Середня кількість госпіталізацій під час вагітності була нижчою на 50 %. Вагітність завершилася терміновими пологами в 100 % випадків, причому ускладнення пологів було лише у 2,5 % вагітних. В той же час у вагітних, які не відвідують заняття термінові пологи були в 90, 1 % і патологічний перебіг пологів в 11,7 %.
Висновки. Результати проведеного дослідження свідчать про те, що наведена програма фізичної реабілітації надає позитивний вплив на організм вагітної жінки, забезпечуючи психоемоційну підтримку, формує позитивну домінанту вагітності та пологів, стабілізує функціональний стан вагітної жінки та може знизити частоту акушерських ускладнень.
Посилання
Абрамченко В.В. Психосоматическое акушерство. Спб: Сотис; 2001.
Абрамченко В.В., Шамхалова И.А. Подготовка к безопасному материнству. – Санкт-Петербург: ЭЛБИ-СПб, 2005. – 204 с.
Астахов В. М. Психодиагностика в репродуктивной медицине / В. М. Астахов, О. В. Бацылева, И. В. Пузь. – Винница : ООО «Нилан-ЛТД», 2016. – 380 с.
Грищенко В.1., Паращук Ю.С., Ейям-Бердиєва Т.С. та ін. Фізична і психопрофілактична підготовка вагітних до пологів та фізична реабілітація жінки після пологів: Навчальний посібник. - Харків: ТО Ексклюзив, 2003.- С.3-40.
Епифанова В.А. Лечебнаяфизическая культура. – М.: Медицина, 2006. – 528 с.
Кавторова Н.Е. Физическая культура при беременности // Медицинская помощь. – 2000. - No 5. – с. 19 – 25.
Лейзерман В.Г., Бугровой О.В., Красикова С.И. Восстановительная медицина. – Ростов Н/Д: Феникс, 2008. – 411 с. – (Медицина).
Моісеєнко Р.О. Аналіз стану захворюваності та поширеності захворювань у дітей в Україні за період 2011–2015 роки / Р.О. Моісеєнко, О.О. Дудіна, Н.Г. Гойда – К.: Актуальные вопросы педиатрии, - 2017. – No2 (82) – с. 17-27.
Мурза В.П. Фізична реабілітація: Навч. посібник. - К.: Орлан, 2004. - 559 с.
Спортивна медицина і фізична реабілітація / В.А. Шаповалова, В.М. Коршак, В.М. Халтагарова, І.В. Шимеліс, Л.І. Гончаренко – К.: Медицина, 2008, с. 207 – 215 .
Шобатура М.Н., Мотеш Н.Ю., Мотузный В.О. Гимнастика для беременных.-К.:Генеза, 2004.-135 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 О. В. ГРИЩЕНКО, М. Г. ГРИЩЕНКО, Т. О. КОЗУБ, О. В. ГОЛОВІНА
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.