ОСОБЛИВОСТІ ФАКТИЧНОГО ХАРЧУВАННЯ ВАГІТНИХ - ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.1(41).2018.171769Ключові слова:
вагітність, пологи, харчування, нутритивний статус, вагітні – переміщені особиАнотація
Одним із чинників, що визначає фізіологічність перебігу вагітності, є харчування жінки.
Мета дослідження – вивчити особливості фактичного харчування у вагітних – переміщених осіб.
Матеріали та методи. Для виконання завдання дослідження за заздалегідь складеною анкетою проведено клінічне інтерв’ю 85 вагітних – переміщених осіб (основна група) в терміні гестації 22 – 38 тижнів та 31 вагітної – місцевої мешканки (контрольна група).
Результати дослідження та їх обговорення. Розраховуючи енергетичну цінність добового раціону вагітних досліджуваних груп, ми дійшли висновку, що середня енергетична цінність раціону в основній групі сягала 2913,1 ± 282,5 ккал (в групі контролю – 2222,3 ± 193,3 ккал; р < 0,05), що на 12,67% перевищує фізіологічну норму енергетичної цінності добового раціону вагітних у другій половині вагітності. Для вагітних – переміщених осіб притаманним є незбалансоване та нераціональне харчування за його окремими складовими частинами за рахунок підвищеної кількості жирів та вуглеводів, дефіцит білків з дизбалансом пластичних та енергетичних резервів, незамінних амінокислот, надлишкове вживання жирів з переважанням жирів тваринного походження.
Висновки. Виявлені зміни потребують корекції раціону як за кількісним, так і за якісним складом задля забезпечення неускладненого перебігу вагітності та розвитку плода.
Посилання
Акушерство. Национальное руководство / Э. К.Айламазян, В. И. Кулаков, В. Е. Радзинский, Г. М. Савельева. – Москва: Изд-во Гэотар-медиа, 2009. – 1200 с.
Анохіна Г.А. Харчування під час вагітності / Г.А. Анохіна // Репродуктивна ендокринологія. – 2017. - No 5 (37). – с. 34 – 35.
Анчева И.А Функциональное питание при беременности / И.А. Анчева // Вопросы питания. - 2016. - No 4, том 85 – С. 22 - 28.
Атласов В.О. Современные направления совершенствования перинатальной помощи у женщин с ожирением / В.О. Атласов, С.Н. Гайдуков, Т.И. Прохорович // Журнал акушерства и женских болезней. — 2007. — т.LVI, выпуск 4. — С. 46 – 51.
Вдовиченко Ю.П. Затримка росту плода: Клініко-патогенетичні складові та засоби попередження. / Вдовиченко Ю.П., Танько О.П., Са-
мойлова М.В., Шарашидзе К.З. - Київ, 2017. - 43 с.
Венцківський Б.М. Новий підхід до профілактики плацентарної недостатності у жінок з ожирінням / Б.М. Венцківський, М.Є. Яроцький, В.О. Товстановська // Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України. - Київ: Інтермед, 2009. - С. 87 - 88.
Громова О.А. О профилактической, лечебной и избыточной дозе Омега - 3 полиненасыщенных жирных кислот в предгравидарный период, во время беременности и кормления грудью /О.А. Громова, И.Ю. Торшин, О.А. Лиманова, В.Н. Серов // Эффективная фармакотерапия. - 2014. - No45. - С. 28 - 36.
Дзгоева Ф.Х. Питание во внутриутробный период жизни: фетальное программирование метаболического синдрома / Дзгоева Ф.Х. // Ожирение и метаболизм. – 2015. – No 12. – С. 10–17.
Жук С.І. Реалії сучасної акушерської практики / С.І. Жук, О.Д. Щуревська, Т.В. Пехньо // ЗДОРОВЬЕ ЖЕНЩИНЫ. – 2017. - No3 (119). - С. 20 - 22.
Кахиани М.И. Нарушения питания у беременных — состояние проблемы / М.И. Кахиани // Журнал акушерства и женских болезней. - 2008. - т.LVII, выпуск 2. - С. 121 -124.
Михеева Г.А. Функциональные ингредиенты в продуктах питания беременных и кормящих женщин / Г.А. Михеева, JI.H. Шатнюк// Материал X Всероссийского Конгресса диетологов и нутрициологов «Питание и здоровье». - М., 2008 - С. 80 – 81.
Наказ МОЗ України від 02.11.2015 No 709 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при залізодефіцитній анемії».
Наказ МОЗ України від 03.09.2017 No 1073 «Про затвердження Норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах і енергії».
Рекомендации ВОЗ по оказанию дородовой помощи для формирования положительного опыта беременности [WHO recommendations on antenatal care for a positive pregnancy experience]. Женева: Всемирная организация здравоохранения; 2017 г. Лицензия: CC BY-NC-SA 3.0 IGO
Татарчук Т.Ф. Прегравидарная підготовка / Т.Ф. Татарчук // Репродуктивна ендокринологія. – 2017. - No 5 (37). - С. 8 - 9
Rossy E. Dietary fish oil diminishes lymphocyte adhesion to macrophage and endothelial cell monolayers immunololgy/ Е. Rossy, M. Costa, P. Sanderson, P.C. Calder // Eur. J. Clin. Nutr. - 2007. - Vol. 61(8). - P.469 – 475.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 І. А. ЖАБЧЕНКО, Н. Г. КОРНІЄЦЬ, С. В. ТЕРТИЧНА-ТЕЛЮК
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.