ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГІВ У ОДИНОКИХ ЖІНОК
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.2(42).2018.173204Ключові слова:
вагітність та пологи, одинокі жінки, перинатальні ускладненняАнотація
Соціально-економічні, морально-психологічні і медично-демографічні особливості материнства у одиноких жінок дозволяють вважати, що це явище поєднане із несприятливими наслідками соціального та медичного характеру.
Мета дослідження – оцінити вплив психологічних і соціальних чинників на перебіг вагітності та пологів, стан новонароджених у одиноких жінок.
Матеріали і методи дослідження. Проведений клініко статистичний аналіз обстежуваних, вивчено перебіг та ускладнення вагітності, пологів і стан новонароджених. Основна група – 110 одиноких матерів та їх новонароджені (110); контрольна група - 110 заміжніх матерів та їх новонароджені (110).
Результати дослідження. В статті представлені дані про перебіг вагітності та пологів в залежності від шлюбного стану жінок. Середній вік одиноких жінок склав 29,3±0,5 роки, заміжніх - 23,7±0,6 років; серед одиноких 24,5% жінок старше 30 років. У 73,6% жінок основної групи вагітність незапланована, що втричі перевищує показники групи контролю. Виявлено у 71,8 % одиноких жінок обтяжений соматичний анамнез та у 64,5% - обтяжений гінекологічний анамнез, що зумовлює високу частоту плацентарної дисфункції (60%), загрози переривання вагітності (47,2%). Високий рівень серцево-судинних захворювань (23,6 %) та сечостатевої системи (20%) у одиноких обумовлює у 4 рази вищий рівень передчасних пологів порівняно з заміжніми (7,2% та 1,8% відповідно). У 30% одиноких жінок пологи завершилися шляхом операції кесарів розтин, що у 2,8 разів перевищує показник заміжніх жінок (10,9%) В основній групі дистрес плода виявлено
у 14,9%, що в 1,6 разів частіше порівняно з групою контролю (9,3%). Пологовий травматизм спостерігався у 55,4% одиноких породілей, це вдвічі перевищує показники контрольної групи. Ускладнення післяпологового періоду у одиноких матерів зустрічалися у 18,7%, що в 3 рази частіше порівняно з заміжніми.
Висновок. Одинокі жінки становлять групу високого ризику щодо розвитку акушерських та перинатальних ускладнень, це обумовлено рядом медичних та соціальних причин.
Посилання
Ситник А. П. Клінічні та медико-соціальні аспекти позашлюбної вагітності та пологів / А. П. Ситник // Репродуктивное здоровье женщины. – 2008. – No 4. – С. 132–134.
Овчарова Р.В., Мягкова М.А. Материнство в неполной семье: монография. – Курган : Изд-во Курганского гос. ун-та, 2014. - 356 с.
Данилова С.С. Одинокое материнство в общественном мнении // Социологические исследования. - 2009. - No 5. - C. 138-141.
Чеховська І.В. Соціальний захист одиноких матерів: аналіз основних положень законодавства. Міжнародний юридичний вісник: актуальні проблеми сучасності (теорія та практика). – 2017. – No 1 (5). – 191–201.
Tunali B., Power T.G. Coping by redefinition: cognitive appraisals in mothers of children with autism and children without autism // J. Autism Dev. Disord. —2002. — Vol. 32, No 1. — P.: 25¬34.
Winkvist A., Akhtar H.Z. God should give daughters to rich families only: attitudes towards childbearing among low-income women in Punjab, Paki¬stan// Soc. Sci. Med. — 2000. — Vol. 51, No 1. — P.: 73-81.
Manning W.D. Childbearing in cohabiting unions: racial and ethnic differences // Fam. Plann. Perspect. — 2001. — Vol. 33, No 5. — P.: 217-223.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Н. П. КОРОЛЮК, В. О. БЕНЮК, В. В. КУРОЧКА, Л. В. МАНЖУЛА
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.