ОСОБЛИВОСТІ ДЕЯКИХ ГЕМОДИНАМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ЗА ДАНИМИ ДОПЛЕРОМЕТРІЇ У ВАГІТНИХ З ЄДИНОЮ ПУПКОВОЮ АРТЕРІЄЮ ПЛОДА
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.2(42).2018.173207Ключові слова:
єдина пупкова артерія, доплерометрія, матково-плацентарно-плодовий кровоток, пульсаційний індекс, індекс резистентності, церебро-плацентарне співвідношенняАнотація
Єдину пупкову артерію (ЄПА) можна вважати незалежним фактором ризику перинатальних ускладнень. Доплерометрія належить до основних методів ультразвукового дослідження стану плода.
Мета дослідження – визначити особливості плодового та матково-плацентарного кровотоку у вагітних з єдиною пупковою артерією плода.
Матеріали і методи дослідження – 31 вагітна з єдиною пупковою артерією плода (досліджувана група), 62 вагітні з 2 артеріями пуповини плода (контрольна група). В обох групах порівнювався стан матково-плацентарно-плодового кровообігу за допомогою доплерометрії в 3-му триместрі вагітності.
Результати дослідження та їх обговорення – встановлено, що швидкість кровотоку в аорті плода у вагітних з ЄПА є достеменно меншою порівняно з вагітними контрольної групи. Цереброплацентарне співвідношення у досліджуваній групі має тенденцію до зменшення.
Висновки: спостерігаються незначні негативні зміни у напрямку збільшення периферійного судинного опору та тенденція до централізації кровообігу у плодів з ЄПА.
Посилання
Lilia G. Single umbilical artery and maternal smoking // Br.Med.J.- 1991. – V.303. – P. 569-570.
Зарецкая Н.В., Кириллова Е.А., Лукаш Е.Н. та ін. Ведение беременности при единственной артерии пуповини // Акушерство и гинекология. – 2004. - No4. – С. 37-41.].
Burshtein S., Levy A., Holcberg G. Etal. Is single umbilical artery an independent risk factor for perinatal mortality? // Arch.Gynecol.Obstet. – 2009. – V.19. - P. 313-318.
Запорожан В.Н., Напхалюк В.К., Холодкова Е.Л. Эмбриология, тератология и основы репродукции человека. – Одесса: Одес. гос. мед. ун-т, 2000. – 378 с.
Unterscheider J., Daly S., Geary M., Kennely M. et al. Optimizing the definition of intrauterine growth restriction – results of multicenter prospective PORTO study // Am. Journal of Obst Gyn. – 2013. – Vol.208 (N4). – P.290 – 296.
Hill L.M., Wibner D., Gonzales P., Chenevey P. Validity of transabdominal sonography indetection o two-vessel umbilical cord. Obstet. Gynecol. – 2001. – Vol.98. – P.837-842.
Маркін Л.Б., Шахова О.В. Ультразвукове дослідження пуповини // Репродуктивное здоровье женщины. – 2007. - No4. – С. 60-64.
Bornemeir S., Carpinito L., Winter T. Sonographice valuation of the two vessel umbilical cord: a comparison between umbilical arteries adjacent to the bladderandcross-sections of the umbilical cord // J.Diagn.Med. – 1996. – V.12. – P. 260-265.].
Охапкина А.В. Прогноз перинатальных исходов беременности, осложненной задержкой роста плода: Автореф. дис... канд..мед.наук. – 2007. – 22 c.
Абдуллаев Р.Я., Грищенко О.В., Бобрицкая В.В. Допплерография маточно-плацентарного и плодово-плацентарного кровотоку при плацентарной недостаточности // Серия «Медицина». – 2006. – Вып. 12. – С.5-9.
Manning E, Corcoran P, Meaney S, Greene RA. Perinatal Mortality in Ireland Annual Report 2011. - National Perinatal Epidemiology Centre, 2013. – 72 p.
Невідкладні стани в акушерстві та гінекології (довідник) / за ред. Венцківського Б.М. – К., 2017. – 166 с.
Unterscheider J., Daly S., Geary M., Kennely M. etal. Optimizing the definition of intrauterine growth restriction – results of multicenter prospective PORTO study // Am. Journal of Obst Gyn. – 2013. – Vol.208 (N4). – P.290 – 296
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 О. В. КРАСОВСЬКА, В. П. ЛАКАТОШ, О. Я. СЛОБОДЯНИК, М. І. АНТОНЮК, П. В. ЛАКАТОШ
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.