ВИПАДОК БАГАТОПЛІДНОЇ ВАГІТНОСТІ ЗА ДОПОМОГОЮ ДРТ У ЖІНКИ З АНОМАЛІЯМИ РОЗВИТКУ СЕЧОСТАТЕВОЇ СИСТЕМИ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.2(42).2018.173354Ключові слова:
багатоплідна вагітність, аномалії розвитку сечостатевої системи, допоміжні репродуктивні технологіїАнотація
Представлений клінічний випадок з описом особливостей тактики ведення та розродження вагітної з аномаліями розвитку сечостатевої системи у жінки 36 років з повним подвоєнням матки і неповним подвоєнням єдиної правої нирки. Анамнез також обтяжений субклінічним гіпотиреозом, хронічний пієлонефрит єдиної нирки. У віці 21 року видалені обидва яєчники у зв’язку з наявністю запальних пухлин (піоварум, піосальпінкс). У 28 років - ЕКЗ, розродження кесаревим розтином в 38 тижнів. Дана багатоплідна вагітність за допомогою ДРТ, з розташуванням плодів в 2-х матках. Розроджена абдомінальним шляхом в терміні 33-34 тижнів нижньосерединним доступом з поетапним корпоральним розтином лівої і правої матки.
Висновки. Багатоплідну вагітність в даний час можна віднести до ускладнень допоміжних репродуктивних технологій. Необхідно впроваджувати обговорення міждисциплінарним консиліумом при прийнятті пацієнткою і її сім’єю інформованого рішення про багатоплідної вагітності з урахуванням оцінки питань біоетики, соматичного стану жінки і адаптаційно-компенсаторних можливостей її організму в умовах гестаційного процесу.
Посилання
Адамян Л.B., Кулаков В.И., Хашукоева А.З. Пороки развития гениталий.- М., 1999.
Наказ МОЗ України від 08.04.2015 No 205 «Про затвердження Порядку надання медичної допомоги жінкам з багатоплідною вагітністю».
Heino A., Gissler М. et al. Variations in Multiple Birth Rates and Impact on Perinatal Outcomes in Europe // PLoS One. 2016; 11(3): e0149252.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Г. С. МАНАСОВА, О. О. ЗЕЛІНСЬКИЙ, O. Л. СЛАВЯНЧУК, І. І. РЯЗАНЦЕВ, О. В. ЖОВТЕНКО
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.