ЗНАЧЕННЯ ГІСТЕРОСКОПІЇ В ДІАГНОСТИЦІ АДЕНОМІОЗУ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.2(42).2018.173359Ключові слова:
аденоміоз, гістероскопія, біопсія, гіперпластичні процеси, ендометрій, міометрійАнотація
Особливої актуальності набуває використання внутрішньоматкових втручань під контролем гістероскопії для діагностики аденоміозу на ранніх стадіях розвитку захворювання.
Мета дослідження: поліпшити діагностику аденоміозу за рахунок використання гістероскопії та прицільної біопсії.
Матеріали і методи дослідження: в дослідженні брали участь 36 жінок у віці від 28 до 53 років, яким було проведено гістероскопічне оперативне втручання з наступним морфологічним дослідженням.
Результати дослідження та їх обговорення: під час гістологічного дослідження матеріалу, взятого для даного наукового дослідження, аденоміоз був підтверджений в 23 (63,9%) випадках, що більш ніж у 2 рази більше в порівнянні з результатами першого етапу операції (саме показання для оперативного втручання), що пояснюється глибшим взяттям біологічного матеріалу, а саме прицільною біопсією міометрія. Патологічні стани слизової оболонки матки за допомогою гістероскопії діагностуються точніше, ніж аденоміоз, для підвищення діагностики якого, необхідне проведення гістероскопії з біопсією міометрія.
Висновки: З метою поліпшення ефективності діагностики аденоміозу та проведення диференціальної діагностики з патологічними змінами ендометрія необхідно використовувати гістероскопію з прицільною біопсією міометрія
Посилання
Алтибаєва Д.М. Діагностичні критерії аденоміозу в поєднанні з гіперпластичними процесами ендометрія у жінок репродуктивного віку / Д.М. Алтибаєва // Зб. наук. праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – К.: Юстон, 2016. – С. 9–12.
Голота В.Я. Ультразвукові аспекти в лікуванні ендометріоза / В.Я. Голота, В.О. Бенюк, О.А. Диндар, Г.І. Макаренко // III міжнародний наук.-практ. семінар «Актуальные вопросы эндокринологии детского, подросткового и репродуктивного возраста». – Донецьк, 2004. – С. 30.
Демидов В.Н. Современные принципы ультразвуковой диагностики генитального эндометриоза / В.Н. Демидов, А.И. Гус // Гинекология. – 2002. – Т. 4, No 2. – С. 33–37.
Довгань А.А. Роль гистероскопии в дифференциальной диагностике гиперпластических процессов эндометрия, субмукозной миомы и аденомиоза // Таврический медико-биологический вестник. – 2013. – Т. 16, No4 (64). – С. 39–41.
Игнатьева H.H. Особенности клиники и диагностики гиперпластических процессов эндометрия в сочетании с аденомиозом матки / Н.Н. Игнатьева, Е.А. Коган, И.С. Сидорова, А.Л. Унанян // Проблемы репродукции – Специальный выпуск. – 2010. – С. 187–188.
Савельева Г.М., Бреусенко В.Г., Каппушева Л.М. Гистероскопия: атлас и руководство. – Москва: ГЭОТАР-Медиа, 2013. – С. 22–24. Судома И.А. Гистероскопия: Атлас. – Киев, 2006. – С. 15–17.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Т. В. МЄЛІХОВА
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.