КЛІНІКО-АНАМНЕСТИЧНІ ПРЕДИКТОРИ РОЗВИТКУ ПАТОЛОГІЇ ШИЙКИ МАТКИ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.2(42).2018.173364Ключові слова:
дисплазія шийки матки, трихомонадна інфекція, предиктори захворювань шийки маткиАнотація
Передракові захворювання шийки матки є важливою міждисциплінарною медико-соціальною проблемою, що пов’язано, з одного боку з їх роллю в розвитку раку шийки матки та значною поширеністю, а з іншого боку, можливістю профілактики, ранньої діагностики та лікування.
Мета дослідження вивчити клініко-анамнестичні предиктори розвитку патології шийки матки.
Матеріал та методи дослідження. Нами обстежено 188 жінок, у віці 18-27 років, що звернулися на консультацію з приводу регулярного профілактичного огляду у гінеколога, підбору методу контрацепції або запальних захворювань нижніх відділів статевого тракту та мали на момент огляду патологію шийки матки. Контрольна група – 42 жінки без патології шийки матки.
Результати дослідження та їх обговорення. У переважної більшості пацієнток з патологією шийки матки в анамнезі відмічені інфекції статевих шляхів. На момент огляду вірус папіломи людини виявлений у 69,1%, Ureaplasma urealiticum ≥ 104 КУО/мл виявлена - у 13,8% хворих; Mycoplasma genitalium≥104 КУО/мл - у 7,9%, Chlamydia trachomatis - у 10,6% пацієнток, Trichomonas vaginalis – у 3,2% обстежених жінок. Herpes simplex virus 1,2 типу визначено у 22,9%. Цитологічна картина мазків-зішкрібків, що відповідають нормальним цитологічним висновками, виявлена у 5,3%, «запальний» тип - у 35,1% пацієнток, дисплазія легкого ступеня виявлена у 34,6%, помірного ступеня - у 22,9%, тяжка – у 2,1% обстежених.
Висновки. Для жінок з патологією шийки матки достовірно частіше характерний обтяжений гінекологічний анамнез, значний інфекційний індекс, ранній статевий дебют та значна кількість статевих партнерів. 93,6% обстежених жінок на час обстеження або протягом трьох років в анамнезі мали поєднання різних інфекцій, що передаються статевим шляхом.
Посилання
Доброхотова Ю.Э. Лечение инфекционных заболеваний влагалища / Ю.Э. Доброхотова, И.Ю. Ильина // РМЖ. - 2017. - No 15. - С. 1108–1110.
Рак в Україні 2012–2013. Захворюваність, смертність, показники діяльності онкологічної служби. Під ред. Щепотіна І. Б. — Бюл. Національного канцер-реєстру. — Вид. 15. — К. — 2014. — 120 с. / Електронний ресурс. Режим доступу: http://ncru.inf.ua/publications/BULL_15/PDF/46_47_shm.pdf.
Суханова А. А. Лечение патологии шейки матки у женщин репродуктивного возраста при хронических неспецифических воспалительных заболеваниях женских половых органов / А. А. Суханова // Здоровье женщины. – 2009. – No 2 (38). – С. 138–142.
American Cancer Society, American Society for Colposcopy and Cervical Pathology, and American Society for Clinical Pathology Screening Guidelines for the Prevention and Early Detection of Cervical Cancer / Електронний ресурс. Доступ: http://journals.lww.com/jlgtd/PublishingImages/ASCCP%20
Guidelines for screening and treatment of precancerous lesions for cervical cancer prevention // WHO guidelines. -2013. – 58 р.
Kitahara, S. Deceiving high–grade cervical dysplasias identified as human papillomavirus non–16 and non–18 types by Invader human papillomavirus assays / S. Kitahara, R.C. Chan, W.S. Nichols, E.G. Silva // Ann Diagn Pathol. – 2012. – Vol. 16, N 2. – P. 100–106
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 О. С. НЕЙМАРК, Т. В. КОВАЛЮК, С. В. БЕНЮК
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.