ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ІМУННОЇ СИСТЕМИ У ЖІНОК ІЗ ЛЕЙОМІОМОЮ МАТКИ ПІСЛЯ ЕМБОЛІЗАЦІЇ МАТКОВИХ АРТЕРІЙ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.2(42).2018.173482Ключові слова:
лейоміома матки, емболізація маткових артерій, імунна система, ускладнення запального характеруАнотація
Одним із високоефективним методом лікування лейоміоми матки є емболізація маткових артерій. Однак на сьогодні ще недостатньо вивчено її вплив на імунну систему жінок.
Мета дослідження – дослідити стан неспецифічної та специфічної ланок клітинного імунітету у жінок з лейоміомою матки після емболізації маткових артерій в залежності від особливостей протікання післяемболізаційного періоду.
Матеріал і методи дослідження – Для проведення імунологічних досліджень були використані цільна периферична кров та її сироватка жінок з лейоміомою матки до та після емболізації маткових артерій.
Результати дослідження та їх обговорення. Оцінка неспецифічної та специфічної ланок клітинного імунітету у жінок з лейоміомою матки через 1 міс після емболізації маткових артерій не виявила суттєвих змін порівняно з показниками до її проведення, що може свідчити про безпечність даного втручання. Однак, у жінок із запальними ускладненнями після ЕМА характерним є порушення функції фагоцитів і Т-клітинної ланки імунітету, а також рівня циркулюючих імунних комплексів, переважно за рахунок низькомолекулярних субодиниць, яким властива пошкоджуюча дія на ендотелій судин.
Висновок. На основі отриманих даних можна стверджувати, що пацієнткам з лейоміомою матки, яким планується виконання емболізації маткових артерій є доцільним проведення профілактики запальних ускладнень після втручання з метою зменшення ймовірності виникнення зрушень в імунній системі
Посилання
Драник Г.Н. Клиническая иммунология и алергологія / Г.Н. Драник // Одесса «АстроПринт» - 1999. – 603 с.
Причины дисфункции иммунной системы у больных миомой матки, осложненной геморрагическим синдромом / Н.Ф. Хворостухина, У.В. Столярова, Д.А. Новичков, А.Е. Островская // Электронный научный журнал. Современные проблемы науки и образования. – 2015. – No 4. – https://www.science-education.ru/ru/issue/view?id=127
Ройт А. Иммунология / А. Ройт, Дж. Бростофф, Д. Мейл // – М.: Мир, 2000. - С. 592.
Соколова Ю.А. Клинические и иммунологичские аспекты миомы матки в сочетании с хроническим эндометритом /Ю.А.Соколова, А.А. Лукач // Уральский медицинский журнал. - 2011. - No 4 (82). - С. 90-94
Hahn M. Radiofrequency Volumetric Thermal Ablation of Fibroids and Laparoscopic Myomectomy: Long-Term Follow-up From a Randomized Trial / M. Hahn, S. Brucker, D. Kraemer [et al.] // Geburtsh Frauenheilk. – 2015. – Vol.75. – P.442–449.
Overhagen H. Van. Uterine Artery Embolization for Symptomatic Leiomyomas / H. Van Overhagen, J. A. Reekers // Cardiovasc Intervent Radiol. – 2015. - Vol. 38. – P.536–542.
The Management of Uterine Fibroids in Women with otherwise unexplained infertility / B. C. Mamane, J. Havelock, R. Hemmings // J Obstet Gynaecol Can. – 2015. - Vol.37(3). – P.277–285.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Т. Ф. ТАТАРЧУК, Н. В. КОСЕЙ, Л. А. ВАСИЛЬЧЕНКО
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.