ПРОГНОЗУВАННЯ ВИНИКНЕННЯ ГІПЕРПРОЛІФЕРАТИВНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ЕНДОМЕТРІЯ У ЖІНОК В ПОСТМЕНОПАУЗІ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.2(42).2018.173550Ключові слова:
гіперпроліферативна патологія ендометрія, прогнозування, фактори ризикуАнотація
У статті представлені алгоритм і математична модель прогнозування гіперпроліферативної патології ендометрія в постменопаузі.
Мета дослідження - виділення груп жінок з ризиком виникнення гіперпроліфератівної патології ендометрія в постменопаузі на основі розробки алгоритму та створення математичної моделі прогнозування виникнення даної патології.
Матеріали та методи Було обстежено 125 жінок постменопаузального віку, з них 67 - з гіперпроліферативною патологією ендометрія і 58 здорових жінок.
Результати дослідження та їх обговорення. Методом покрокового дискримінантного аналізу визначено 13 з 47 факторів, які найбільше вплинули на виникнення гіперпроліферативних захворювань ендометрія в постменопаузі: початок менопаузи після 55 років, безпліддя, гіперпроліферативні захворювання ендометрія в анамнезі, наявність в анамнезі одного з гінекологічних захворювань: міома матки, аденоміоз, синдром полікістозу яєчників, перенесені запальні захворювання органів малого тазу, наявність цукрового діабету, ожиріння, артеріальної гіпертензії, захворювань печінки, значення показника індексу WHR > 0,85 мм, концентрація естрону в сироватці крові >103пг/мл, концентрація лептину в сироватці крові ->11,09 нг/мл, рівень вітаміну 25 ОН Д<75 нмоль / л. Чутливість даної моделі з прогнозування для групи високого ризику виникнення ГПЕ у жінок в постменопаузі становила 90,91%, середнього - 63,04%, а загальна точність методу для групи з високим або середнім ступенем ймовірності склала 89,83%, і 62, 5% для жінок з низькою ймовірністю виникнення даної патології. Збіг реальних результатів з теоретично очікуваними в групі високого та середнього ризику зафіксовано в 98,02% (ДІ 0,39-2,43; ВШ 1,56).
Висновки. Розробленій алгоритм і математична модель прогнозування гіперпроліферативної патології ендометрія в постменопаузі є високоінформативними і дають можливість формувати групи ризику розвитку захворювання з урахуванням ступеню ймовірності його виникнення для завчасного проведення індивідуалізованих профілактичних заходів.
Посилання
Татарчук Т. Ф. Гиперпластические процессы эндометрия: что нового? / Т. Ф. Татарчук, Л. В. Калугина, Т. Н. Тутченко. // РепродуктивнаяЭндокринология. – 2015. – No5. – С. 7–13.
Ким, Дж.-О., Мьюллер, Ч.У., Клекка, У.Р. и др.Факторный, дискриминантный и кластерный анализ: Пер. с англ. / Под ред. И.С. Енюкова. – М.: Финансы и статистика, 1989. – 215 с.
Мінцер, О.П., Москаленко, В.З., Веселий, С.В.Інформаційні технології в хірургії. – К.: Вища школа, 2004. – С. 109–173.
Kurjak A. Donald school textbook of ultrasound in obstetrics and gynecology / A. Kurjak, F. Chervenak. – New Delhi • Panama City • London: JAYPEE BROTHERS MEDICAL PUBLISHERS, 2011. – 1035 С. – (3).
Leone F. Clinical history of asymptomatic endometrial polyps in postmenopausal women: a 10-year follow-up study / F. Leone, C. Marciante, C. Lanzani. // Ultrasound Obstet Gynecol. – 2016. – No48. – С. 1
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Т. Ф. ТАТАРЧУК, Н. В. КОСЕЙ, О. В. ЗАНЬКО, І. М. РЕТУНСЬКА
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.