ПОПЕРЕДНІ РЕЗУЛЬТАТИ ОЦІНКИ МІКРОБІОЦЕНОЗУ СЛИЗОВИХ ОБОЛОНОК ПІХВИ, ЦЕРВІКАЛЬНОГО КАНАЛУ І ПОРОЖНИНИ МАТКИ У ЖІНОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ З ПОЛІПОЗОМ ЕНДОМЕТРІЮ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.2(42).2018.173656Ключові слова:
поліпи ендометрія, мікрофлора піхви, цервікального каналу і порожнини маткиАнотація
Поліпи ендометрія - це доброякісні новоутворення, що виникають в порожнині матки. Точні причини появи поліпів ендометрія невідомі. У літературі останнім часом з’являються дані про фактори, що сприяють розвитку захворювання, до яких відносять в тому числі і хронічний запальний процес в жіночих статевих органах.
Мета дослідження - оцінити мікробіоценоз піхви, цервікального каналу і порожнини матки у жінок репродуктивного віку з поліпозом ендометрію.
Матеріал і методи дослідження. Обстежено 30 жінок репродуктивного віку, із яких 15 жінок з поліпами ендометрія (основна група дослідження) і 15 гінекологічно здорових жінок (контрольна група). Всім обстеженим проведені загальноклінічні методи дослідження, УЗД, гістероскопія, а також бактеріоскопічні та бактеріологічні дослідження, ІФА та ПЛР вмісту піхви та цервікального каналу шийки матки, аспірату порожнини матки.
Результати дослідження та їх обговорення. В основній групі нормоценоз пiхви визначений лише у 3 (20%) жінок, проміжний тип у 4 (26,7%) спостережень, дизбіоз у 5 (33,3%) жінок, кольпіт обумовлений грибами роду Candida spp. - у 2 (13,3%) пацієнток та трихомонадний кольпіт — у 1 (6,6%) хворої основної групи обстеження. При дизбіозі піхви встановлений високий вміст анаеробних мікроорганізмів. Проведене дослідження мiкрофлори цервікального каналу методом ПЛР та шляхом бактеріологічних посівів показало, що у 12 (80,0%) хворих з поліпозом ендометрію встановлено наявність широкого спектру вірусно-бактеріальних асоціацій мікроорганізмів, при цьому найчастіше визначалось 2-3 компонентне їх поєднання. Дослідження контамінації порожнини матки показало, що з 15 (100%) загальної кількості хворих у 6 (40,0%) виявлено наявність вірусного і/або бактеріального агенту.
Висновки. Проведене дослідження показало, що у 53,3% хворих з поліпами ендометрію наявний хронічний запальний процес слизової оболонки матки, на фоні порушення стану мікрофлори як піхви, так і шийки матки - у 80% обстежених. Наявність хронічної персистуючої інфекції може мати вплив на розвиток морфо-функціональних змін та гіперпроліферативних процесів ендометрію.
Посилання
Бенюк В.О. Комплексна терапія аденоміозу в поєднанні з гіперпластичними процесами ендометрія у жінок репродуктивного віку / В.О. Бенюк, Д.М. Алтибаєва, В.М. Гончаренко, В.В. Курочка // Здоровье женщины, 2016 - No 4 (110). – С. 131-134.
Бенюк В.О. Особенности гормонального гомеостаза у женщин репродуктивного возраста с гиперпластическими процессами эндометрия/ В.О. Бенюк, В.Н. Гончаренко // Репродуктивное здоровье. Восточная Європа. - No6(42). – 2015. - с. 67 - 73.
Веропотвелян П.Н. Гиперплазия эндометрия – современный взгляд на проблему / П.Н. Веропотвелян, И.В. Гужевская, Н.П. Веропотвелян, Л.А. Жабицкая // Медицинские аспекты здоровья женщины. – 2013. – No10 (74). – С. 33–40.
Запорожан В.Н. Современная диагностика и лечение гиперпластических процессов эндометрия / В.Н. Запорожан, Т.Ф. Татарчук, В.Г. Дубинина, Н.В. Косей // Репродуктивна ендокринологія. – 2012. – No1(3). – С. 5–12.
Татарчук, Т.Ф. Гиперпластические процессы эндометрия: что нового? / Т.Ф. Татарчук, Л.В. Калугина, Т.Н. Тутченко // Репродуктивна ендокринологія. – 2015. – No5 (25). – С. 7–13.
Cooper N. A. Outpatient versus inpatient uterine polyp treatment for abnormal uterine bleeding: randomised controlled non-inferiority study. / N. A. Cooper, T. J. Clark, L. Middleton, L. Diwakar, P. Smith, E. Denny, T. Roberts, L. Stobert, S. Jowett, and J. Daniels. // BMJ350 (2015): 1-9. doi: 10.1136/bmj.h1398.
Salim S. Diagnosis and Management of Endometrial Polyps: A Critical Review of the Literature. / S. Salim, H. Won, E. Nesbitt-Hawes, N. Campbell, and J. Abbott. // Journal of Minimally Invasive Gynecology 18, no. 5 (2011): 569-581. doi: 10.1016/j.jmig.2011.05.018.
Tali S. Endometrial Polyps in Reproductive-Age Fertile and Infertile Women. / Silberstein Tali, Oshra Saphier, Bradley J. Van Voorhis, Shayne M. Plosker. // Israel Medical Association Journal 8 (2006): 192-195.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 В. С. ЯРМАК, В. О. БЕНЮК, О. А. ЩЕРБА, Л. Д. ЛАСТОВЕЦЬКА, В. А. ШАКО
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.