ОДНОРОГА МАТКА З ФУНКЦІОНУЮЧИМ РУДИМЕНТАРНИМ РОГОМ: КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ ТА ПРОБЛЕМИ ДІАГНОСТИКИ (клінічний випадок)
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.1(43).2019.177759Ключові слова:
однорога матка, вагітність, гематометраАнотація
Частота однорогої матки коливається від 1 на 1000 до 1 на 5400 жінок, а 74-90% з них мають рудиментарний матковий ріг. Пацієнтки з рудиментарним рогом матки, який не сполучається з основним рогом матки і містить функціональний ендометрій, мають підвищений ризик позаматкової вагітності, гематометри, гематосальпінкса, ендометріозу та негативні репродуктивні наслідки. Ця публікація описує випадок успішної вагітності в рудиментарному розі однорогої матки, який не сполучається з основним, клінічні прояви після пологів та труднощі диференційної діагностики маткових аномалій.
Посилання
Sánchez-Ferrer ML, Prieto-Sanchez MT, Sánchez Del Campo F. Variations in clinical presentation of unicornuate uterus with non-communicating rudimentary horn (class IIB of the American Fertility Society classification). Taiwan J Obstet Gynecol. 2018;57(1):110-114.
Blancafort C, Graupera B, Pascual MÀ, Hereter L, Browne JL, Cusidó MT. Diagnosis and laparoscopic management of a rudimentary horn pregnancy: Role of three-dimensional ultrasound. J Clin Ultrasound. 2017;45(2):112-115.
Pados G, Tsolakidis D, Athanatos D, Almaloglou K, Nikolaidis N, Tarlatzis B. Reproductive and obstetric outcome after laparoscopic excision of functional, noncommunicating broadly attached rudimentary horn: a case series. Eur J Obstet Gynecol Reprod Biol. 2014 Nov;182:33-7.
Caserta D, Mallozzi M, Meldolesi C, Bianchi P, Moscarini M Pregnancy in a unicornuate uterus: a case report. J Med Case Rep. 2014;8:130.
Grimbizis GF, Gordts S, Di Spiezio Sardo A, et al. The ESHRE/ESGE consensus on the classification of female genital tract congenital anomalies. Hum Reprod. 2013;28(8):2032–2044.
Khati NJ, Frazier AA, Brindle KA. The unicornuate uterus and its variants: clinical presentation, imaging findings, and associated complications. J Ultrasound Med. 2012 Feb;31(2):319-31.
Li X, Peng P, Liu X, Chen W, Liu J, Yang J, Bian X. The pregnancy outcomes of patients with rudimentary uterine horn: A 30-year experience. PLoS One. 2019;14(1): e0210788.
Dhar H. Ruptured rudimentary horn at 22 weeks. Niger Med J. 2012 Jul-Sep; 53(3): 175–177.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Н. С. ВЕРЕСНЮК, В. І. ПИРОГОВА, А. Г. МІСЮРА, М. Й. МАЛАЧИНСЬКА
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.