МОЖЛИВОСТІ ЕЛІМІНАЦІЇ ВІРУСУ ПАПІЛОМИ ЛЮДИНИ В ПРОФІЛАКТИЦІ НЕОПЛАСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЖІНОЧОЇ СТАТЕВОЇ СИСТЕМИ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.1(43).2019.177822Ключові слова:
вірус папіломи людини, елімінація, лікуванняАнотація
Вірус папіломи людини (ВПЛ) та шляхи реалізації патологічних станів жіночої репродуктивної системи за наявності ВПЛ залишаються предметом наукового вивчення.
Мета роботи – підвищення ефективності профілактики неопластичних процесів жіночої статевої системи шляхом контролю процесів елімінації ВПЛ.
Матеріали і методи. Проведено дослідження 150 пацієнток віком 25-36 років, які мали позитивні результати дослідження на ВПЛ. Проаналізовано дані обстеження пацієнток та перебігу гінекологічних захворювань протягом року. Дослідження виконували на початку дослідження, через 6 місяців та 12 місяців. Виділені 3 групи: I група – пацієнтки з позитивними результатами ВПЛ та наявністю гіперпластичних процесів ендометрію, шийки матки, неоплазій яєчників, які отримували тільки патогенетичну терапію; II група – пацієнтки з позитивними результатами ВПЛ та наявністю гіперпластичних процесів ендометрію, шийки матки, неоплазій яєчників, які разом з патогенетичною терапію отримували курси імуномодулюючої та онкопротекторної терапії; III група – пацієнтки з позитивними результатами ВПЛ та відсутністю клінічних ознак гінекологічної патології. Визначали рівень сироваткового інтерферону (ІФН-α) та фактору некрозу пухлин (ФНП-α), рівень статевих гормонів, та наявність ВПЛ, вірусне навантаження.
Результати і обговорення. У пацієнток I та II груп, на відміну від III відзначались достовірне зниження рівнів ІФН-α та ФНП-α, прогестерону та гіперестрогенія. У пацієнток II групи після проведення курсів імуномоделюючої терапії констатована елімінація більшості типів ВПЛ та зниження вірусного навантаження. Констатовані випадки самоелімінації ВПЛ серед пацієнток III групи.
Висновки. Персистування ВПЛ відбувається в умовах зниженого рівня ІФН-α та ФНП-α, відносної гіперестрогенії та зниженого рівня прогестерону, може асоціюватись з різними видами гінекологічних захворювань. Застосування імуномодулюючої терапії сприяє елімінації вірусної інфекції, та може використовуватись для ерадикації ВПЛ і профілактики неопластичних процесів. Поряд з медикаментозною, спостерігається самостійна елімінація деяких типів ВПЛ.
Посилання
А.А. Sukchanova, H.I. Syrotynska, E.I. Sokolova Especially of HPV infection in women of Ukraine. Obstetrics, gynecology, genetics.2016.2(2):12-22.
Bodily J, Laimins LA. Persistence of human papillomavirus infection: keys to malignant progression. Trends Microbiol. 2011; 9(1):33–39. doi: 10.1016/j.tim.2010.10.002.
Lethinen M., Baussano I., Paavonen J., Dilner J. Eradication of human papillomavirus and elimination of HPV-related diseases - scientific basis for global public health policies. Expert Rev. Vaccines 2019 Feb;18(2):153-160. doi: 10.1080/14760584.2019.1568876
Lethinen M., Luostarinen T., Vȃnska S. et al. Genderneutral vaccination provides improved control of human papillomavirus types 18/31/33/35 through herd immunity: Results of a community randomized trial (III). Int J Cancer. 2018 .1;143(9):2299-2310. doi: 10.1002/ijc.31618.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 О. В. ГРИЩЕНКО, В. В. БОБРИЦЬКА
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.