ЖІНОЧА СЕКСУАЛЬНА ДИСФУНКЦІЯ У ЖІНОК РІЗНОГО РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.1(43).2019.178105Ключові слова:
жіноча сексуальна дисфункція, репродуктивне здоров’яАнотація
Зниження сексуального потягу у жінок відносяться до жіночої сексуальної дисфункції, яка має прямий вплив на особистий стан здоров’я жінки та впливає на її роль в суспільстві.
Мета дослідження: вивчення факторів, що сприяють формуванню жіночої сексуальної дисфункції у різні періоди репродуктивного віку.
Матеріал і методи дослідження. Дизайн дослідження: аналіз анкетування 100 жінок різного репродуктивного віку (від 18 до 49 років) з діагнозом «Порушення жіночого сексуального бажання/збудження» за класифікацією DSM-5.Час клінічної маніфестації сексуальної дисфункції > 6 місяців. Статистична обробка даних проводилася з використанням програмного пакету STATISTICA for WINDOWS (версія 5,5). Для обробки даних отриманих результатів використовувалася програма Microsoft Excell 7.0.
Результати і обговорення. У результаті проведеного дослідження було встановлено, що між віком та частотою жіночої статевої дисфункції існує прямий негативний кореляційний зв’язок середньої сили r -0,47. Симптоми вагінальної дисфункції не є специфічними для жінок із ЖСД.
Висновки. Для запобігання раннього маніфестування клініки урогенітальної дистрофії (диспареунія, сухість), вважаємо необхідним розпочинати комплексне обстеження жінок з акцентом на вікові особливості виявлених закономірностей. Наявність високої частоти депресивних розладів у жінок з сексуальною дисфункцією в активному репродуктивному віці, вказують на необхідність консультування та своєчасного лікування у невролога та призначення комплексної терапії. Для жінок пізнього репродуктивного віку є важливим встановлення етіології больового синдрому, тому особливої уваги потребує вивчення мікроциркуляції крові в області органів малого тазу, виявлення патології, що сприяє патологічній іннервації попереково-крижової ділянки хребта.
Посилання
Simona J. A., SR, Davisb SE. et al. Sexual well-being after menopause CLIMACTERIC 2018; 21(5) :415–427 https://doi.org/10.1080/13697137.2018.14826472
Dennerstein L, Dudley E, Burger H. Are changes in sexual functioning during midlife due to aging or menopause? Fertil Steril 2001; 76: 456–460
Parish SJ, Hahn SR. Hypoactive sexual desire disorder: a review of epidemiology, biopsychology, diagnosis, and treatment Sex Med Rev. 2016; 4:103–20
Simon J.A, Lukas V.A. Distressing sexual function at midlife: unmet needs, practical diagnoses, and available treatments Obstet. Gynecol 2017; 130: 889–90
Fooladi E, Bell RJ, Whittaker AM, Davis SR. Women’s expectations and experiences of hormone treatment for sexual dysfunction. Climacteric. 2014; 17: 674–81
Tan HM, Marumo K, Yang DY, Hwang TI, Ong ML. Sex among Asian men and women: the Global Better Sex Survey in Asia Int J Urol.2009; 16: 507–10
Davis SR, Davison SL, Donath S, Bell RJ. Circulating androgen levels and self-reported sexual function in women. JAMA.2005; 294(1): 91-96.
Wahlin-Jacobsen S, Pedersen AT, Kristensen E, et al. Is there a correlation between androgens and sexual desire in women? J Sex Med. 2015; 12: 358–373
Nappi RE, Cucinella L, Martella S, et al. Female sexual dysfunction (FSD): prevalence and impact on quality of life (QoL). 2016; 94: 87–91. https://doi.org/10.1016/j.maturitas.2016.09.013
Arlington VA. «Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders».Fifth Edition American Psychiatric Publishing. 2013; 94 -97.
Erekson EA. et al. The Vulvovaginal Symptoms Questionnaire Menopause J. North Am. Menopause Soc. 2013; 20(9): 973–979
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Л. М. СЕМЕНЮК, Л. В. ДЕМ’ЯНЕНКО, Л. С. ЧЕРНУХА, К. М. ЯРОЦЬКА
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.