ЖІНОЧА СЕКСУАЛЬНА ДИСФУНКЦІЯ У ЖІНОК РІЗНОГО РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.1(43).2019.178105Ключові слова:
жіноча сексуальна дисфункція, репродуктивне здоров’яАнотація
Зниження сексуального потягу у жінок відносяться до жіночої сексуальної дисфункції, яка має прямий вплив на особистий стан здоров’я жінки та впливає на її роль в суспільстві.
Мета дослідження: вивчення факторів, що сприяють формуванню жіночої сексуальної дисфункції у різні періоди репродуктивного віку.
Матеріал і методи дослідження. Дизайн дослідження: аналіз анкетування 100 жінок різного репродуктивного віку (від 18 до 49 років) з діагнозом «Порушення жіночого сексуального бажання/збудження» за класифікацією DSM-5.Час клінічної маніфестації сексуальної дисфункції > 6 місяців. Статистична обробка даних проводилася з використанням програмного пакету STATISTICA for WINDOWS (версія 5,5). Для обробки даних отриманих результатів використовувалася програма Microsoft Excell 7.0.
Результати і обговорення. У результаті проведеного дослідження було встановлено, що між віком та частотою жіночої статевої дисфункції існує прямий негативний кореляційний зв’язок середньої сили r -0,47. Симптоми вагінальної дисфункції не є специфічними для жінок із ЖСД.
Висновки. Для запобігання раннього маніфестування клініки урогенітальної дистрофії (диспареунія, сухість), вважаємо необхідним розпочинати комплексне обстеження жінок з акцентом на вікові особливості виявлених закономірностей. Наявність високої частоти депресивних розладів у жінок з сексуальною дисфункцією в активному репродуктивному віці, вказують на необхідність консультування та своєчасного лікування у невролога та призначення комплексної терапії. Для жінок пізнього репродуктивного віку є важливим встановлення етіології больового синдрому, тому особливої уваги потребує вивчення мікроциркуляції крові в області органів малого тазу, виявлення патології, що сприяє патологічній іннервації попереково-крижової ділянки хребта.
Посилання
Simona J. A., SR, Davisb SE. et al. Sexual well-being after menopause CLIMACTERIC 2018; 21(5) :415–427 https://doi.org/10.1080/13697137.2018.14826472
Dennerstein L, Dudley E, Burger H. Are changes in sexual functioning during midlife due to aging or menopause? Fertil Steril 2001; 76: 456–460
Parish SJ, Hahn SR. Hypoactive sexual desire disorder: a review of epidemiology, biopsychology, diagnosis, and treatment Sex Med Rev. 2016; 4:103–20
Simon J.A, Lukas V.A. Distressing sexual function at midlife: unmet needs, practical diagnoses, and available treatments Obstet. Gynecol 2017; 130: 889–90
Fooladi E, Bell RJ, Whittaker AM, Davis SR. Women’s expectations and experiences of hormone treatment for sexual dysfunction. Climacteric. 2014; 17: 674–81
Tan HM, Marumo K, Yang DY, Hwang TI, Ong ML. Sex among Asian men and women: the Global Better Sex Survey in Asia Int J Urol.2009; 16: 507–10
Davis SR, Davison SL, Donath S, Bell RJ. Circulating androgen levels and self-reported sexual function in women. JAMA.2005; 294(1): 91-96.
Wahlin-Jacobsen S, Pedersen AT, Kristensen E, et al. Is there a correlation between androgens and sexual desire in women? J Sex Med. 2015; 12: 358–373
Nappi RE, Cucinella L, Martella S, et al. Female sexual dysfunction (FSD): prevalence and impact on quality of life (QoL). 2016; 94: 87–91. https://doi.org/10.1016/j.maturitas.2016.09.013
Arlington VA. «Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders».Fifth Edition American Psychiatric Publishing. 2013; 94 -97.
Erekson EA. et al. The Vulvovaginal Symptoms Questionnaire Menopause J. North Am. Menopause Soc. 2013; 20(9): 973–979
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Л. М. СЕМЕНЮК, Л. В. ДЕМ’ЯНЕНКО, Л. С. ЧЕРНУХА, К. М. ЯРОЦЬКА
![Creative Commons License](http://i.creativecommons.org/l/by/4.0/88x31.png)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.