СИНДРОМ БЛИЗНЮКОВОГО ПЕРЕТІКАННЯ – ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА. КЛІНІЧНІ ВИПАДКИ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.1(43).2019.178266Ключові слова:
багатоплідна вагітність, монохоріальна двійня, ультразвуковий моніторинг, допплерографія, перинатальні результатиАнотація
Мета дослідження - вивчення диференціальних особливостей ехографічного моніторингу та перинатальних наслідків при специфічних ускладненнях багатоплідної вагітності та монохоріальному типі плацентації.
Матеріали та методи: розгляд та ретроспективний аналіз трьох клінічних випадків багатоплідної вагітності монохоріальними двійнями, що мали різні форми специфічних ускладнень під час антенатального періоду. Обговорено особливості ультразвукової картини в кожному зі спостережень, що допомогли встановити правильний діагноз і вибрати оптимальну тактику ведення вагітності.
Результати дослідження. В розглянутих клінічних спостереженнях було виявлено три різні ускладнення багатоплідної вагітності, специфічні для монохоріального типу плацентації, при схожих діагностичних ознаках. Такі специфічні ускладнення багатоплідної вагітності, як синдром близнюкового перетікання, синдром зворотньої артеріальної перфузії і синдром анемії-поліцитемії, виникають лише при монохоріальному типі плацентації, мають схожі патогенез та ехографічні прояви, проте різний перинатальний прогноз і вимагають від лікаря своєчасної діагностики та диференційованої тактики.
Висновок. Антенатальний моніторинг, що включає ультразвукові фето-біометричні та допплерографічні аспекти, динамічну оцінку кількості оплідної рідини, порівняння розмірів сечових міхурів та морфо-функціональних особливостей сердець і пуповин близнюків, дозволяє прогнозувати ступінь перинатального ризику при багатоплідній вагітності з монохоріальним типом плацентації.
Посилання
Ville Y. Twin-to-twin transfusion syndrome: time to forget the Quintero staging system? Ultrasound Obstet Gynecol. 2007; 30:924-7. doi: 10.1002/uog.5221.
Zikulnig L, Hecher K, Bregenzer T, et al. Prognostic factors in severe twin-twin transfusion syndrome treated by endoscopic laser surgery. Ultrasound Obstet Gynecol. 1999; 14:380-7. doi: 10.1046/j.1469-0705.1999.14060380.x.
Martinez JM, Bermudez C, Becerra C, et al. The role of Doppler studies in predicting individual intrauterine fetal demise after laser therapy for twin-twin transfusion syndrome. Ultrasound Obstet Gynecol. 2003; 22:246-51. doi: 10.1002/uog.215.
Sebire NJ, Carvalho M, D’Ercole C, et al. Intertwin disparity in fetal size in monochorionic and dichorionic twin pregnancies. Obstet Gynecol. 1998; 91:82-5. doi: 10.1016/S0029-7844(97)00552-8.
Sebire NJ, Snijders RJM, Huges K, et al. The hidden mortality of monochorionic twin pregnancies. BJOG. 1997; 104: 1203-7. doi: 10.1111/j.1471-0528.1997.tb10948.x.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 А. В. ТКАЧЕНКО
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.