ОКРЕМІ ПОКАЗНИКИ ЦИТОКІНІВ, ІМУНОЛОГІЧНОГО СТАНУ ТА ЛЕЙКОГРАМИ У ЖІНОК З ЛЕЙОМІОМОЮ МАТКИ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.2(46).2020.219472Ключові слова:
лейоміома матки, трансформуючий чинник росту, інтерлейкін, чинник некроза пухлини, природні кілери, лейкограмаАнотація
Леоміома матки - одна з найбільш поширених доброякісних пухлин жіночих статевих органів, але питання патогенезу залишається темою дискусій.
Мета дослідження - визначення особливостей трансформуючого фактору росту β, інтерлейкіна та фактора некроза пухлини в сиворотці крові, вміст природніх кілерів та параметрів лейкограми у жінок з лейоміомою матки.
Матеріали та методи дослідження. Обстежено 40 жінок, з них 20 жінок, основної групи, с лейоміомою матки за системною класифікацією FIGO - «О-5»). В сиворотці обстежених визначали вміст ТФР β, ФНП α та ІЛ-1β), експресію антигенних рецепторів мембранами лімфоцитів периферичної крові, рахували великі гранульовані лімфоцити та обчислювали кількість лейкоцитів периферичної крові.
Результати дослідження та їх обговорення. Результати вивчення рівня ІЛ- 1β показав, що у жінок основної групи він був у 2,1 рази нижче ніж в контрольній групі. А показники ФНПα та ТФРβ перевищували рівні показників в контрольній групі в 1,5 рази. Дослідження вмісту популяцій та субпопуляцій імунокомпетентних клітин в основній групі показало, різноспрямовані зміни їх вмісту популяції лімфоцитів. Великі гранульовані лімфоцити були виявлені лише у 20% хворих.
Висновки. Жінки з лейоміомою матки мають достовірне збільшенні пулу нейтрофілів, зменшення пулу лімфоцитів і природних кілерів периферичної крові, зниження природної неспеціфічної резистентності організму. Результати взаємодії продукції організмом біоактивних поліпептидів при лейоміомі матки викриває картину дисбалансу продукції цитокінів ФНПα, ІЛ-1β, ТФРβ. Наведенні дані наголошують на необхідності продовження досліджень для розробки адекватних методів імунокорекції та методів регулювання міжклітинних і міжсистемних взаємодії в організмі при лейоміомі матки
Посилання
Litvak O.O. Influence of medicamental correction on morphological changes of leiomyoma of uterus.Health of Woman. 2019; 1 (137): 101; DOI 10.15574/HW.2019.137.101
Zhylka N.Ya. Management of patient with uterine myoma. Conservative treatment metothods (Overview of the Canadion SOGC Clinical Manual).Health of Woman. 2017; 5 (121): 86- 87
Parker W.H. Reproductive characteristics and risk of uterine leiomyomata. Fertility and Sterility. 2007; 87 (4): 725-736.
Feofilova M.A. Tomareva M.A. Evdokimova E.I. Etiology and pathogeny of hysteromyoma, her intercommunication with the state of health and reproductive function of women (review of literature) // Journal of new medical technologies. 2017; 24 (4): 249-260
Chaika V.K., Matytsina L.V., Raksha-Slyusareva E.A., Slyusarev A.A. Indicators of hormonal and immunohematological status in women after transplantation of ovarian tissue. News of Asociation Obstetrician-Gynecologistof Ukraine.1999; 3: 36- 40.
Munro M.G., Cntchley H.O.,Broder M.S., Fraser I.S. The FIGO Classication System (PALM-COEIN) for causes of abnormal uterine bleeding in non-gravid women in the reproductive years, including guidelines for clinical investigation. Int J Gynaecol Obstet. 2011; 113: 3-13.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Ю. Г. ДРУПП
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.