УКРАЇНСЬКИЙ ДОСВІД ЕФЕКТИВНОГО ВЕДЕННЯ ВАЖКОЇ ПРЕЕКЛАМПСІЇ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.1(49).2022.266323Ключові слова:
вагітність, прееклампсія, клінічне ведення, алгоритм «CALM DOWN»Анотація
Гіпертонічні розлади під час вагітності є основною причиною материнської захворюваності та смертності у всьому світі, щороку спричиняє понад 70 000 материнських смертей. З усіх материнських смертей 10–15% безпосередньо пов’язані з прееклампсією (ПЕ) та еклампсією.
Нова редакція Української національної клінічної настанови та клінічного протоколу «Гіпертонічні розлади під час вагітності, пологів та післяпологового періоду» 2022 представляє синтез наукових доказів, які мають відношення до стратегій лікування важкої ПЕ.
Було представлено новий алгоритм клінічного ведення важкої прееклампсії « CALM DOWN », який імплементований до нового українського клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. CALM DOWN — це спеціальна мнемоніка, яка означає «покрокову стратегію» для медичної командної роботи.
Висновки. Алгоритм «CALM DOWN» запропонований для оптимального визначення термінів важкої ТЕЛА, пропонує систематизувати участь кожного члена бригади в наданні невідкладної допомоги та має бути впроваджений у клінічну практику з урахуванням особливостей специфіки роботи, ресурсів, функціонування та локалізації пологових закладів при формуванні особистого маршруту пацієнта.
Посилання
Medved V.I., Zhuk S.I., Konkov D.G. [et al.] Severe pre-eclampsia. CALM DOWN - algorithm of actions of medical personnel. Health of woman. 2017; 10(126):28–33.
Konkov D.G., Taran O.A., Lobastova T.V. The implementation of new algorithm of the management of severe pre-eclampsia (Clinical case report). Clinical Anesthesiology and Intensive Care. 2018; 2(12):74-87.
The clinical protocol of primary, secondary (specialized) and tertiary (highly specialized) medical care «Hypertensive disorders during pregnancy, childbirth and the postpartum period»: Order of the Ministry of Health of Ukraine № 151 from 24.01.2022. Kyiv, 2022: 56.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.