ДИФЕРЕНЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА МОЖЛИВОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ З ПЕРЕДЧАСНОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ ЯЄЧНИКІВ (КЛІНІЧНА ЛЕКЦІЯ)
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.2(50).2023.274975Ключові слова:
передчасна недостатність яєчників, замісна гормональна терапія, дефіцит статевих гормонівАнотація
Мета: роздивитись різноманіття причин, що визначають діагностику та реальність реабілітації хворих з передчасною недостатністю яєчників
Передчасна недостатність яєчників (ПНЯ) – патологічний стан, що характеризується аменореєю, безпліддям, симптомами гіпоестрогенії на фоні підвищених рівнів гонадотропінів у жінок у віці до 40 років. Для поповнення дефіциту статевих гормонів при ПНЯ найбільш раціональним є застосування традиційної замісної гормональної терапії у циклічному режимі. Інноваційний метод лікування для цієї категорії хворих заснований на використанні дігідроепіандростерона.
Посилання
Adamyan L.V., Sibirskaya E.V., Sheryna A.V. Pathogenetic aspects of premature ovarian failure. Problemy reproduktolohii, 2021, 27 (1):6-12.
Tabeeva G. I., Pozdniakova A. A., Marchenko L. A. Evolution of diagnostic and therapeutic approaches in premature ovarian failure. Akusherstvo i hinekolohiia 2013; 2:31-36.
Ghahremani-Nasab M, Ghanbari E, Jahanbani Y, MehdizadehA, Yousefi M. Premature ovarian failure and tissue engineering. Journal of Cellular Physiology. 2020;235(5):4217-4226.
Gulhan I., Bozkaya G., Uyar I. et al. Serum lipid levels in women with premature ovarian failure. Menopause: The Journal of The North American Menopause Society. 2012. 19 (11): 911-916.
Jankowska K. Premature ovarianfailure. Przeglad Menopauzalny.2017;16(2):51-56.
Knauff E. A., Westerveld H. E., Goverde A. J. et al. Lipid profile of women with premature ovarian failure. Menopause 2008;15:919-923.
Melekoglu R, Ciftci O, Eraslan S, Cetin A, Basak N. Beneficial effects of curcumin and capsaicinon cyclophosphamide-induced premature ovarian failurein a ratmodel. Journalof Ovarian Research, 2018;11(1):33
Nie X, Dai Y, Zheng Y, Bao D, Chen Q, Yin Y, Fu H, Hou D. Establishmentof a Mouse Model of Premature Ovarian Failure Using Consecutive Superovulation. Cellular Physiology and Biochemist ry.2018;51(5):2341-2358.
Vujovic S. Aetiology of premature ovarian failure. Menopause Int. 2009. 15 (2):72-75.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 З. М. ДУБОССАРСЬКА
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.