КЛІНІКО-СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ВИПАДКІВ КЕСАРСЬКОГО РОЗТИНУ В КИЇВСЬКОМУ МІСЬКОМУ ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ No3 ЗА 2018 РІК
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.2(44).2019.180849Ключові слова:
кесарський розтин, рубець на матці, шкала РобсонаАнотація
Кесарський розтин в сучасному акушерстві є основною операцією в родопомочі і його частота за останні 50 років невпинно зростає. Причини для проведення цієї операції також збільшуються, зокрема, збільшується вік жінок, наявність операцій на матці в анамнезі, більшість пацієнток має екстрагенітальну патологію. В даній статті представлені результати вивчення частоти операції кесарського розтину в КМПБ No3 за 2018 рік, структура показань до абдомінального родорозрішення.
Мета дослідження: провести аналіз частоти виконання та структуру показань до операції кесарського розтину в КМПБ No3 у 2018 році.
Матеріали та методи: Нами проаналізовано історії пологів в Київському пологовому будинку No3 за 2018 рік. Оцінка проводилася за часткою від загальної кількості пологів, за критеріями ургентності, за розподілом показань до абдомінального розродження та за шкалою Робсона.
Результати дослідження та їх обговорення: За 2018 рік в Київському міському пологовому будинку No3 проведено 3539 пологів, з них 1065 (30,1%) вагітностей закінчились операцією кесарського розтину. В структурі показань до кесарського розтину за 2018 рік основне місце посідають жінки з рубцем на матці в анамнезі (30,61%), дистрес плода (16,71%). Аналіз за критеріями Робсона продемонстрував, що частота кесарського розтину по групах роділь в КМПБNo3 в 2018 році переважно знаходиться в межах значень, рекомендованих ВООЗ.
Висновки. Таким чином, планові абдомінальні родорозрішення переважають над ургентними, що вказує на більш адекватніший моніторинг вагітних в пренатальному періоді, точне визначення груп вагітних високого ризику. За показанням до операції основне місце посідають вагітні з рубцем на матці в анамнезі.
Посилання
Markin L. The place of surgical delivery in modern obstetrics. Medychna spetsialnist anesteziolohiia ta intensyvna terapiia, akusherstvo ta hinekolohiia. 2016;2:8.
C-Sections: How to Stop the Epidemic. FIGO. https://www.figo.org/news/figo-position-paper-c-sections-how-stop-epidemic
Ministry of Health of Ukraine Order No. 977 «Clinical protocol of obstetric care «Cesarean section» from 27.12.2011.
Pochynok T.V., Klymchuk V.V. Caesarean section as a risk factor for the development of somatic pathology in children. Neonatolohiia, khirurhiia ta perynatalna medytsyna. 2014; Vol. IV.2(12):117 – 123.
Sydorova Y.S., Kulakova V.Y. Guide to Obstetrics. Moscow: “Medicine”.2006. 848.
Chumachenko Ye. Spinal anesthesia at operative delivery. New in the prevention and treatment of arterial hypotension. Medychna spetsialnist anesteziolohiia ta intensyvna terapiia, akusherstvo ta hinekolohiia. 2016;2:12.
Kulchytskyi D.V. Complex prevention of intra- and postoperative complications at caesarean section. Author’s abstract of PhD dissertation. Kyiv, 2017:20.
Farine D., Shepherd D. Classification of caesarean sections in Canada: the modified Robson criteria. J. Obstet. Gynaecol. Can. 2012;34(10):976–979.
Ventskivska I.B., Bila V.V., O.S. Zahorodnia. Assessment of the structure of the abdominal delivery in the Perinatal Center of Kyiv on the Robson scale. Reproductive Health. Eastern Europe.2019:13-16.
Boyle A., U. M. Reddy. Epidemiology of cesarean delivery: the scope of the problem. Semin Perinatol. 2012;36(5): 308–314.
Obstetric care consensus no. 1: safe prevention of the primary cesarean delivery. ACOG, Society for Maternal-Fetal Medicine. Obstet Gynecol. 2014;123(3): 693–711.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 В. О. БЕНЮК, Н. М. ГИЧКА, А. С. КОТЕНОК, Т. В. КОВАЛЮК, С. В. БЕНЮК
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.