ОСОБЛИВОСТІ ГОРМОНАЛЬНОГО ГОМЕОСТАЗУ ВАГІТНИХ ГРУПИ РИЗИКУ РОЗВИТКУ ЗАПІЗНІЛОГО ДОЗРІВАННЯ ШИЙКИ МАТКИ З УРАХУВАННЯМ ІНТЕРГЕНЕТИЧНОГО ІНТЕРВАЛУ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.2(44).2019.180856Ключові слова:
вагітність, плід, переношування, пролонгування, кортизол, тиреоїдні гормони, кольпоцитологія, прогестерон, естрадіол, пролактинАнотація
Важливість проблеми переношування вагітності обумовлена значною кількістю ускладнень в пологах, високим показником хірургічних методів розродження, які в подальшому можуть призводити до порушень репродуктивної функції жінки, а також високої перинатальної смертності.
Мета дослідження. Визначення особливостей гормонального гомеостазу у жінок із запізнілим дозріванням шийки матки в залежності від інтергенетичного інтервалу (ІГІ).
Матеріали та методи дослідження. Було обстежено 156 жінок групи ризику запізнілого дозрівання шийки матки після 41 тижня вагітності. Жінки розподілені на групи наступним чином: 1 група – першороділлі (26 жінок); 2 група – ІГІ становив до 3 років (13 жінок); 3 група – ІГІ від 3 до 5 років (57 жінок); 4 група – ІГІ від 5 до 10 років (34 жінок); 5 група – ІГІ понад 10 років (26 жінок).
Результати досліджень. Напередодні пологів у 39-40 тижнів концентрація естрадіолу (Е2) в сироватці крові жінок 1 групи досягла максимальних значень і склала (69,1 ± 1,1) нмоль/л. Концентрація прогестерону (П) в сироватці крові в цей період у жінок із фізіологічним терміном пологів склала (769,9 ± 22,1) нмоль/л, коефіцієнт П/Е2 - 10,7 ± 0,7. У жінок 1 та 2 груп мала місце своєчасна передпологова гормональна перебудова, яка свідчила про перевагу естрогенних впливів на епітелій піхви та зниження гальмівного впливу прогестерону щодо органів та тканин-мішеней. Мало місце підвищення концентрації кортизолу в крові вагітних 5 групи. В той же час секреція пролактину достовірно зменшувалась у вагітних 4 та 5 груп відносно показників жінок 1 групи.
Висновки. У вагітних із запізнілим дозріванням шийки матки спостерігається зниження концентрації кортизолу та тенденція до зниження пролактину. Також відбувається порушення функції фетоплацентарного комплексу, репрезентованим абсолютною та відносною гіпоестрогенією при наявності незмінної відносно норми концентрацією прогестерону в сироватці крові. У жінок із запізнілим дозріванням шийки матки гіперандрогенію не виявлено.
Посилання
Boguslavskaya N. Yu. Features of the hormones of the fetoplacental complex during post-term pregnancy. Zaporizkyi medychnyi zhurnal - 2017; 1 (100). Р. 50-54
Zhuk S. Regulation of uterine contractile activity. Current opportunities Zhinochyi likar 2018; 2 (76). P. 11-14
Radzinsky V. Obstetric risk. EXMO [Russia]. 2009. Staselovich L. The role of some immunological factors in the prediction of pregnancy delivery and their prevention. [dissertation]. [Ukraine]. Kharkiv National University; 2009. - P. 20
Strizhakov A., Ignatko I. Postterm pregnancy. Dynasty Publishing House. Moskow [Russia]. 2006.
Chernukha E. Postponed and prolonged pregnancy. Moscow [Russia]. 2007.
Stirrat L.I. O’Reilly J.R., Riley S.C., Howie A.F., Beckett G.J., Smith R., Walker R., Norman J.E., Reynolds R.M. Altered maternal hypothalamic-pituitary-adrenal axis activity in obese pregnancy associated with macrosomia and prolonged pregnancy. Pregnancy Hypertension: An International Journal of Women’s Cardiovascular Health. 2014; V. 4, 238 doi: 10.1016/j.preghy.2014.03.028
Sunil K. Kota, Kotni Gayatri, Sruti Jammula, Siva K. Kota, S. V. S. Krishna, Lalit K. Meher, Kirtikumar D. Modi. Endocrinology of parturition. Indian J Endocrinol Metabolizm. 2013; Jan-Feb 17(1). 50–59 doi: 10.4103/2230-8210.107841
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 О. М. БОНДАРЕНКО, І. А. ЖАБЧЕНКО, І. С. ЛІЩЕНКО, Т. М. КОВАЛЕНКО, О. Р. СЮДМАК
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.