УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ У ЖІНОК ПОСТМЕНОПАУЗАЛЬНОГО ПЕРІОДУ З ВНУТРІШНЬОМАТКОВОЮ РІДИНОЮ
DOI:
https://doi.org/10.35278/2664-0767.2(44).2019.181024Ключові слова:
постменопаузальний період, внутрішньоматкова рідина, компресійна соноеластографіяАнотація
В статті представлені дані оптимізації методів діагностики жінок постменопаузального періоду з внутрішньоматковою рідиною за рахунок включення компресійної соноеластографії до комлексного ультразвукового дослідження.
Мета дослідження спрямована на вдосконалення діагностичного алгоритму ультразвукової діагностики пацієнток постменопаузального періоду з внутрішньоматковою рідиною шляхом включення компресійної соноеластографіі в комплексне ультразвукове дослідження на доопераційному етапі.
Матеріал та методи дослідження. Проведено обстеження жінок постменопаузального віку з внутрішньоматковою рідиною без кровомазання, шляхом застосування комплексного ультразвукового дослідження з доплерометрією та компресійної соноеластографії. Проведено співставлення даних сонографічних та гістологічних досліджень.
Результати дослідження та їх обговорення. В результаті комлексного ультразвукового дослідження з доплерометрією та застосуванням компресійної соноеластографії у жінок постменопаузального періоду з внутрішньоматковою рідиною виявлено, що переважну більшість складають поліпи ендометрія – 34,3%. Відмічено, що еластографічна картина поліпів ендометрія залежить від їх гістологічної будови. При співставленні отриманих сонографічних та гістологічних даних встановлено, що відсоток хибно негативних результатів становив лише 4,47%, при цьому гіперплазія ендометрія та субмукозна лейоміома матки була морфологічно підтверджена в 100% попередньо запідозрених випадків. Оцінка інформативності показала, що метод компресійної соноеластографії характеризувався високою чутливістю 95%, діагностичною точністю – 93% та прогностичною цінністю позитивного результату – 96%.
Висновки. Таким чином, застосування компресійної соноеластографіі в комплексному ультразвуковому дослідженні пацієнток постменопаузального періоду з внутрішньоматковою рідиною продемонструвало високу точність в діагностиці патології ендометрія у даної групи пацієнток, що в свою чергу розширює її діагностичні можливості.
Посилання
Algorithms in obstetrics and gynecology [edit. by prof. Benyuk V.A.] Doctor’s guide. –Kyiv, 2016:510.
Bulanov M. N. Ultrazvukovaia hynekolohyia: kurs lektsyi v trekh tomakh. Tom 2 / M. N. Bulanov. – Moscow, 2010:306.
Intrauterine pathology /edit. by prof V.A. Benyuk. – Kyiv, 2013:203.
Dubossarska Z. M. The evolution of ideas about climax and its treatment New medicine,2012;5:26–27.
Merts E. Ultrasound diagnostics in obstetrics and gynecology: v 2 Gynecology. Moscow, 2011:360.
Proskuriakova O.V. Prognostic value of intrauterine fluid in the postmenopausal period. Echography, 2002;3(1):89-93.
Smetnyk V. P. Non-operative gynecology. Moscow, 2007:560.
Breast disease: clinical application of US elastography for diagnosis. Radiology,2006;2:341–350.
Medix Supplement / 2007: Clinical application of HITACHI Real-time Tissue Elastography. 1-15.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 А. В. КУЗЬМІНА, В. О. БЕНЮК, В. М. ГОНЧАРЕНКО, І. А. УСЕВИЧ, В. О. ПОЛОВИНКА
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.