Подання
Вимоги до подання
Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.- Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося до розгляду редакціям інших журналів (або у коментарях для редактора нижче дані необхідні пояснення).
- Файл подання є документом у форматі Microsoft Word, OpenOffice, RTF або WordPerfect.
- Інтернет-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
- Текст набраний 12-м розміром кеглю з одинарним міжрядковим інтервалом; авторські акценти виділені курсивом, а не підкресленням (всюди, крім адрес URL); всі ілюстрації, графіки та таблиці розміщені безпосередньо у тексті, там, де вони повинні бути за змістом (а не у кінці документу).
- Текст відповідає вимогам до стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".
- Якщо матеріал подається у рецензований розділ журналу, при оформленні файлу подання були виконані інструкції щодо Гарантій сліпого рецензування.
Положення про авторські права
Наше видання використовує положення про авторські права CreativeCommons для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї роботи і надають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Автори, направляючи до редакції (видавця) матеріал для публікації, погоджуються з тим, що редакції (видавцю) передаються права на захист та використання даного матеріалу, в тому числі такі охоронювані об'єкти авторського права, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці тощо, у тому числі на відтворення в пресі та в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорт та імпорт примірників видання зі статтею авторів з метою поширення, доведення до загального відома.
- Зазначені вище права автори передають редакції (видавцю) без обмеження терміну їх дії та на території всіх країн світу.
- Автори гарантують наявність у них виключних прав на використання переданої редакції (видавцю) матеріалу. Редакція (видавець) не несе відповідальності перед третіми особами за порушення даних авторами гарантій.
- Автори зберігають право укладати окремі угоди на неексклюзивне поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному архіві установи або публікувати в складі монографії), з умовою збереження посилання на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському сховищі або на персональному сайті) рукописи опублікованої роботи, так як це сприяє продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування статті.
- Права на статтю вважаються переданими авторами редакції (видавцю) з моменту публікації матеріалу друкованої або електронної версії видання. Перепублікація матеріалу, опублікованого у виданні, іншими фізичними та юридичними особами можливе лише з дозволу редакції (видавця), з обов'язковим зазначенням повного бібліографічного посилання.
Положення про конфіденційність
Пацієнтів та учасників дослідження: пацієнти мають право на збереження конфіденційності, яку не можна порушувати без їх згоди. Ідентифікуюча інформація, включаючи прізвища, ініціали або номери історій хвороби, не повинна бути опублікована у вигляді письмових описів, фотографій та родоводів, за винятком випадків, якщо ця інформація має важливе значення для наукових цілей, і пацієнт (або батько, або опікун) дає письмову згоду на публікацію. Для ідентифікації пацієнта в рукопису публікації вимагається отримання інформованої згоди. Автори повинні повідомити пацієнта, чи будуть персональні дані доступні через Інтернет, а також у пресі після публікації. Журнал вимагає, щоб отриману письмову згоду пацієнта було включено в рукопис, зберігалося автором, і було доступне для ознайомлення протягом не менше трьох років. Другорядні деталі повинні бути опущені. Інформована згода має бути отримана, якщо є сумніви, що анонімність буде збережена. Наприклад, маскування області очей пацієнта на фотографії не є гарантією анонімності. Якщо персональні дані змінені в цілях захисту анонімності, автори повинні надавати гарантії, і редакторам слід зазначити, що такі зміни не змінюють науковий зміст.
Рукописи, що висвітлюють дослідження за участю людини як суб'єкта, повинні включати заяву про те, що від пацієнтів було отримано письмову інформовану згоду. Також має бути подана заява про те, що дослідження було схвалено та затверджено Інституційною наглядовою радою або Комітетом з етики до його початку, якщо цього вимагає установа. При освітленні експерименту на людях автори повинні вказати, чи відповідають застосовані процедури етичним стандартам комітету з експериментів на людині (даної установи та національного) та Гельсінської декларації 1975 року, переглянутої в 2008 році. Якщо виникає сумнів у тому, що дослідження проводилося у відповідності з Гельсінкською декларацією, автори повинні обгрунтувати свій підхід і довести, що інституціональний наглядовий орган дозволяв сумнівні аспекти дослідження. При освітленні експериментів на тваринах, автори повинні вказати, чи було дотримано інституціональне та національне керівництво по догляду і використанню лабораторних тварин.
Рукописи будуть розглянуті з належною повагою до конфіденційності авторів і рецензентів. Наші редактори отримали вказівку не розголошувати інформацію про рукописи (в тому числі про їх отримання, зміст, статус в процесі рецензування, критику, рецензентів) нікому, крім самих авторів і рецензентів. Таким чином, рецензенти та співробітники редакції повинні поважати права авторів, не обговорювати публічно роботу авторів або запозичувати їхні ідеї до публікації рукопису. Рецензенти не мають право знімати копії з рукописів і ділитися ними з іншими, крім як з дозволу редактора. Рецензенти повинні повернути або знищити копії рукописів після подачі коментарів.